Rozmiar czcionek:
Zwiększ kontrast

#LaboratoriaPrzyszłości – nauka przez zabawę

Czas na przedstawienie comiesięcznego zestawienia ciekawych możliwości wykorzystania zakupionego w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” sprzętu. Coraz częściej wywołuje on uśmiech na twarzy młodych uczestników zabaw. Zauważyć można, że nie są to jednak spontaniczne działania, a zabawy zaplanowane i skrupulatnie kierowane przez nauczycieli.
Klocki Lego Spike Prom pomogły w utrwaleniu wiedzy na temat łazika kosmicznego podczas zajęć pozalekcyjnych w bibliotece na temat Kosmosu. Tu z pewnością uczniów ograniczała tylko wyobraźnia.

Zajęcia z wykorzystaniem Ozobotów – edukacyjnych robotów sprzyjają poznawaniu podstaw programowania i utrwalaniu wiedzy z różnych przedmiotów. Uczniowie, tworząc drogę poruszania się małego robota, uczą się planowania, przewidywania oraz współpracy w zespole, ponadto w łatwy sposób przyswajają wiedzę z geografii czy astronomii.
Drukarka 3D – powszechny coraz bardziej sprzęt nowej generacji również został wykorzystany na zajęciach, tym razem rewalidacyjnych. Miło jest popatrzeć na zaplanowane dzieło w formie przestrzennej.

Tradycyjnie sprzęt fotograficzny, nagrywający oraz nagłaśniający nieoceniony okazał się podczas przygotowań do szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Trzeba było przecież profesjonalnie nagrać wykonanie śpiewu pieśni patriotycznych niezbędnych do prezentacji przygotowanej specjalnie na obchody święta w szkole, czy też uwiecznić akcję „Szkoła do hymnu”.

Dorota Pytlik