Rozmiar czcionek:
Zwiększ kontrast
^ Back to Top

Wirtualne wycieczki

Kochani,

biblioteka szkolna zaprasza Was wszystkich na wycieczkę wirtualną. Odwiedzimy najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Polsce, a następnie udamy się do Amsterdamu i Paryża. Zapnijcie pasy. Zaczynamy!

Wycieczka 1 - Kopalnia Soli w Wieliczce

Dzisiaj udamy się do Kopalni Soli w Wieliczce, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kliknij link i teleportuj się:   https://www.ai360.pl/panoramy/279 

 Wycieczka 2 - Zamek Królewski w Warszawie

Ruszymy do Warszawy i zwiedzimy jeden z najcenniejszych zabytków stolicy, a mianowicie Zamek Królewski w Warszawie. Gwarantuje Wam, że przechodzenie z Sali Wielkiej do Tronowej, a z Tronowej do Sypialnej okaże się prawdziwą przyjemnością. Zapnijcie pasy. Zaczynamy!

 Kliknij link i teleportuj się:   https://www.ai360.pl/panoramy/85

 Wycieczka 3 - Wrocławski Rynek

Na trzecią wycieczkę biblioteka szkolna zabiera Was na spacer po przepięknym Wrocławskim Rynku. Spacer mimo, że wirtualny to nie odbiega pod względem sentymentalnym i emocjonalnym od tradycyjnego. Zapnijcie pasy. Zaczynamy!

 Kliknij link i teleportuj się:  http://www.holoit.com/wroclaw/pl/

Wycieczka 4 - Malbork

Kochani, zapraszam Was już na czwartą wycieczkę wirtualną, tym razem udamy się do Malborka. Malborski zamek pokrzyżacki to jeden z najokazalszych zabytków historycznych w Polsce. Warto przemknąć niczym duch po wielkim pustym refektarzu czy ciemnym korytarzem dotrzeć do miejsc zupełnie niespodziewanych i mrocznych. Nie tylko wnętrze zamku, ale obejście i piękny widok z wieży czeka na Was. Zapnijcie pasy. Zaczynamy!

Kliknij link i teleportuj się: https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/html5/index.php?id=69124#69095/120,-4

Wycieczka 5 - Zamek w Pszczynie

Serdecznie was zapraszam do jednego z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce – do zamku w Pszczynie, dawnej rezydencji magnackiej, w której zachowało się oryginalne wyposażenie i meble. Gotowi? Zapnijcie pasy. Zaczynamy!

Kliknij link i teleportuj się: http://www.zamek-pszczyna.home.pl/wz/index.html

 Wycieczka 6 - Pałac Buckingham w Londynie

Czas na wycieczkę poza granice Polski. Wybierzemy się do Londynu, do oficjalnej rezydencji Królowej, czyli Pałacu Buckingham! Odbywało się w nim wiele uroczystości narodowych, wesel, jubileuszy, urodzin. Co roku przyjmuje się w nim dziesiątki tysięcy osób na liczne imprezy i przyjęcia. Dziewczyny nie zapomnijcie o stosownym kapeluszu a chłopaki o ciemnym garniturze lub fraku. Gotowi? Zapnijcie pasy. Zaczynamy!

Kliknij link i teleportuj się:  https://www.royal.uk/virtual-tours-buckingham-palace

  Wycieczka 7 - Zamek w Windsorze nad Tamizą

Zwiedziliśmy oficjalną rezydencję Królowej, czyli Pałacu Buckingham w Londynie, teraz zapraszam Was na obiad do zamku w Windsorze nad Tamizą. Jest to główna poza londyńską rezydencja królów angielskich i pełni tę funkcję od prawie dziewięciu stuleci.

Kliknij link i teleportuj się: https://www.royal.uk/virtual-tours-windsor-castle

  Wycieczka 8 - Zaproszenie do opery TOSCA

Biblioteka szkolna zaprasza do Teatru Wielkiego na trójaktową operę TOSCA z muzyką Giacoma Pucciniego, jedną z najpopularniejszych oper świata! Pełna dramatycznego napięcia, ujmująca muzyka, wielka miłość śpiewaczki Tosci i malarza Cavarado, krwawa zbrodnia, tragiczne poświęcenie… Koniecznie musicie to zobaczyć.

Pamiętajcie o odpowiednim ubiorze. Dziewczęta koniecznie sukienka z rękawkiem kończąca się w okolicy kolana w stonowanym kolorze np. butelkowa zieleń, granat lub czerń. Z kolei chłopaki obowiązkowo w ciemnym garniturze lub smokingu.

Kliknij link i teleportuj sięhttp://vod.teatrwielki.pl/tosca/ 

Wycieczka 9 - Machu Picchu w Ameryce Południowej

Zabieram Was na kolejną wycieczkę, aż do Ameryki Południowej. Tym razem będzie to Machu Picchu, XV-wieczne miasto Inków znajdujące się w Peru. Liczne ogrody, tarasy, fontanny i pałace tworzą niesamowity pejzaż. Kompleks ten był niegdyś zamieszkały przez 1500 osób i był miejscem kultu. Obecnie jest rezerwatem wpisanym na listę UNESCO.

Ubierzcie wygodne buty i w drogę: https://www.airpano.com/360photo/Machu-Picchu-Peru/

 Wycieczka 10 - Biały Dom Prezydenta Stanów Zjednoczonych

Zapraszam do Białego Domu oficjalnej rezydencji  Prezydenta Stanów Zjednoczonych od blisko 200 lat. Mający sześć pięter budynek jest dostępny dla zwiedzających za darmo. Wirtualny film z gościnnym występem Prezydenta Obamy.

Kliknij link i teleportuj się: https://www.facebook.com/watch/?v=10155140995934238

  Wycieczka 11 - spacer po Uniwersytecie Jagiellońskim

Zapraszam na spacer po pięciu historycznych obiektach Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uniwersytet Krakowski jest najstarszą uczelnią w Polsce i jedną z najstarszych w tym regionie Europy. Ufundowany został 12 maja 1364 roku przez króla polskiego Kazimierza Wielkiego. Na dzień dzisiejszy Uniwersytet to ponad 540 profesorów, 730 doktorów habilitowanych, 2600 osób pozostałej kadry nauczycielskiej, około 50 tysięcy studentów i doktorantów, a także ponad 3,5 tysiąca pracowników administracji.

Kliknij link: https://wirtualne-spacery.pl/projekt/uniwersytet-jagiellonski/

Kliknij link: https://www.uj.edu.pl/uniwersytet-z-collegium-medicum/historia

  Wycieczka 13 - Grand Central Terminal w Nowym Jorku

Kochani! Zapraszam Was do Grand Central Terminal w Nowym Jorku. Jest to największa stacja kolejowa na świecie, ma aż 44 perony! Obecny budynek pochodzi z 1913 r. Niesamowitą atrakcją jest ogromny fresk znajdujący się na suficie. Przedstawia znaki zodiaku na niebie, ale namalowane odwrotnie. Był to celowy zabieg, aby dzieło to można było oglądać z boskiej perspektywy, bo przecież znajduje się w świątyni transportu. Druga atrakcja dworca to zegar w centralnym miejscu hali, wart aż 20 milionów dolarów.

Budynek był scenerią dla wielu produkcji filmowych np.: „Spiderman”, „Madagaskar”, czy „W 80 dni dookoła świata”.

Odwiedź: https://www.youvisit.com/tour/grandcentral

 Wycieczka 12 - Disney Word i Energylandia

Z okazji Dnia Dziecka proponuję wirtualną wycieczkę do Disney Word i Energylandii na siedem najbardziej ekstremalnych rollercoasterów. Zapnijcie pasy i ruszamy.

Kliknij w link: https://www.youtube.com/watch?time_continue=54&v=-e_AKITyNYA&feature=emb_logo

Kliknij w link: https://www.youtube.com/watch?v=8cXCELg3IlY

Kliknij w link: https://www.youtube.com/watch?v=dJCjUPXIsy8