Rozmiar czcionek:
Zwiększ kontrast
^ Back to Top

Aktualności

 

 

Poradnia Zawsze Jest Jakieś Wyjście - otwórz

Przydatne linki:

Reżyser Życia 

 https://www.youtube.com/watch?v=_96_Ck_w_gw

https://forumprzeciwdepresji.pl/2930/dzien-otwarty-20-02-2021-on-line

 

Ciekawe artykuły i nie tylko: https://oknowyjscia.pl/

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak radzić sobie z lękiem?...

  • Ogranicz informacje!

Namiętne przeglądanie portali informacyjnych, śledzenie liczby zachorowań i wiadomości telewizyjne pełne negatywnych wiadomości, bo one najlepiej się sprzedają to element przygnębiający.

Rada:

Codzienne wiadomości ogranicz do suchych faktów. Wpisz w przeglądarkę „dobre wiadomości” i oddaj się lekturze jednego z tych portali.

  • Zadbaj o własne samopoczucie!

Częste siedzenie przy komputerze od rana do godz. 16.00 podczas nauki lub pracy zdalnej powoduje spadek naszej sprawności fizycznej, co przekłada się na pogorszenie samopoczucia.

Rada:

Zaplanuj codzienne wyjście na świeże powietrze, ćwicz w domu, wykorzystując kanały na YouTube, np. ćwiczenia relaksacyjne, oddychanie przeponowe, progresywny relaks mięśni, skanowanie ciała, trening autogenny itp.

  • Bądź życzliwy!

W obecnym czasie coraz częściej jesteśmy zmuszeni izolować się od rówieśników, znajomych, czasem rodziny ze względu na obostrzenia związane z pandemią, co wpływa na rozluźnienie więzi i nasze zachowanie wobec innych. To jest frustrujące dla obu stron.

Rada:

 Wspieraj innych nawet wirtualnie poprzez rozmowę. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, poszukaj kogoś w Twojej okolicy, komu możesz pomóc (Może zrobisz zakupy dla osób na kwarantannie?). Zadzwoń do kogoś, kto się boi i porozmawiaj z nim, zamów jedzenie z ulubionej restauracji, aby wesprzeć przedsiębiorstwo, które obecnie ma kłopoty.  Nie zapomnij o sobie, też się rozpieszczaj (zadbaj o aromatyczną kąpiel, kosmetyki).

  • Pogódź się z tym, co czujesz!

To, co czujemy w danym momencie, jest ważne. Nasze emocje są czymś naturalnym. Czasami czujemy się źle, jesteśmy zasmuceni, mamy pretensje do siebie, karcimy się za swoje odczucia, nie lubimy się za nasz stan.

Rada:

Nazwij swoje uczucia, zaakceptuj to, co czujesz. To jest w porządku, co teraz odczuwasz.