O szkole

Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie to placówka z wieloletnią tradycją, przyjazna i bezpieczna dla ucznia. W obecnym składzie (szkoła podstawowa i branżowa szkoła I stopnia) funkcjonuje od 1 stycznia 2019 roku. Wcześniej zespół tworzyło gimnazjum i zasadnicza szkoła zawodowa. Uczniowie uczą się w małych zespołach, w salach przedmiotowych wyposażonych w szereg pomocy dydaktycznych oraz umożliwiających rozwijanie TIK. W prawie wszystkich salach lekcyjnych znajdują się monitory lub tablice interaktywne. W pozostałych na stałe zamontowane są projektory. Do dyspozycji uczniów jest bardzo dobrze wyposażona biblioteka z czytelnią, pracownia komputerowa, pięknie wyremontowana w ostatnim czasie świetlica, gabinet logopedy i pedagoga, sala gimnastyczna z możliwością podziału na dwie mniejsze części, dwa boiska szkolne.

Kadrę stanowią bardzo dobrze wykształceni i przygotowani do pracy w szkole nauczyciele. Większość posiada kwalifikacje do nauczania więcej niż jednego przedmiotu. Przez cały czas nauczyciele doskonalą swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w różnych szkoleniach, warsztatach czy kursach. Stosują nieszablonowe, nowatorskie rozwiązania podczas pracy na zajęciach i podczas wykonywania dodatkowych zadań, uwzględniając przy tym możliwości uczniów.

Nasza szkoła szczyci się wysokim poziomem organizacyjnym ważnych uroczystości szkolnych i środowiskowych. Współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami lokalnymi, również w zakresie rozwijana zainteresowań wychowanków. Placówka funkcjonuje w środowisku rolniczo-rzemieślniczym, w związku z tym przygotowuje bardzo dobrze uczniów do dalszego etapu kształcenia, bazując również na zasobach środowiska. Szkoła modeluje wzorce osobowe człowieka punktualnego, pracowitego i zaangażowanego, potrafiącego współpracować z innymi i pracować dla innych.