Edukacja teatralna

08 kwietnia 2024 Edukacja teatralna

O dziełach mistrza Adama Mickiewicza uczniowie  klasy VI i VII naszej szkoły mogli usłyszeć podczas przedstawienia, na które w dniu 4 kwietnia br. pojechali do Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Tam obejrzeli dynamiczny spektakl pt. „Projekt Mickiewicz”. Aktorzy Narodowego Teatru im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu bardzo sugestywnie przybliżyli wybrane fragmenty utworów autorstwa romantycznego wieszcza. Artyści przedstawiając scenkę konkursu recytatorskiego w muzeum, skupili się na tym, aby tak przedstawić dzieła mistrza, by ułatwić młodemu człowiekowi odkrycie ich piękna i głębi, tym bardziej, że fascynacja poetów pięknem natury w okresie romantyzmu jest przecież bardzo bliska również współczesnemu człowiekowi.

Spektakl był też pomysłową powtórką poznanych przez uczniów na lekcjach języka polskiego utworów Adama Mickiewicza, z czego uczestnicy z pewnością skorzystali.