Biblioteka i czytelnia

Katalog on-line MOL NET+

Przeglądaj katalog

Oferta bezpłatnych e-booków

Dzięki długoletniej współpracy biblioteki szkolnej z „Księgarnią Tuliszków”, księgarnia przygotowała dla nas elektroniczne wersje dla niektórych tytułów lektur. Poniżej znajdują się kody umożliwiające pobranie tych e-booków.   Są do dyspozycji na ten moment 34 tytuły, wszystkie książki są z opracowaniem. Wystarczy wejść na stronę www.ksiegarnia-tuliszkow.pl, na dole otworzyć zakładkę smartbook. Otworzy się lista dostępnych smartbooków. Po wybraniu tego, który nas interesuje, klikamy na wybrany tytuł i wklejamy kod dostępu.

Nazwa KOD_DOSTĘPU
E - book - Ania z Zielonego Wzgórza, L. M. Montgomery, z oprac., (pakiet: epub, mobi, pdf) AA83DE28
E - book - Antygona, Sofokles, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) UY58GE33
E - book - Balladyna, J. Słowacki, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) ME66FD72
E - book - Chłopi , W. S. Reymont, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TW18CS31
E - book - Cierpienia młodego Wertera, J. W. Goethe, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) PX48KR11
E - book - Dziady cz. II, A. Mickiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) CZ32NB76
E - book - Dziady, A. Mickiewicz, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) AR34SK17
E - book - Hamlet, W. Szekspir, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) KH28MS71
E - book - Król Edyp, Sofokles, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) PA27HE48
E - book - Krzyżacy, H. Sienkiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) ET41WA67
E - book - Lalka z oprac, B.Prus, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) HS99DR31
E - book - Ludzie bezdomni, S. Żeromski, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) JG84SK12
E - book - Nad Niemnem, E. Orzeszkowa, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) KR73PD32
E - book - Ojciec Goriot, H. de Balzac, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) DX23AS11
E - book - Opowieść wigilijna, C. Dickens, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) RT98UY92
E - book - Pinokio, C. Collodi, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) GF32HJ67
E - book - Przedwiośnie, S. Żeromski, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) RV41MM45
E - book - Przygody Sherlocka Holmesa, A.Conan-Doyle, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) NB64KK65
E - book - Przygody Tomka Sawyera, M. Twain, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TN88SW21
E - book - Przypadki Robinsona Crusoe, D.Defoe, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) SS27DU82
E - book - Quo vadis, H. Sienkiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) PZ33HF15
E - book - Romeo i Julia, W. Szekspir, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) UT46FF87
E - book - Skąpiec, Molier, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) EF88SE29
E - book - Syzyfowe prace, S. Żeromski, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) BV66XC72
E - book - Świętoszek, Molier, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) KP81HA22
E - book - Tajemniczy ogród, F. E. Burnett, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) WS25FF35
E - book - W 80 dni dookoła świata, J. Verne, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) UD54HD65
E - book - W pustyni i w puszczy, H. Sienkiewicz, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) GT93JR22
E - book - Wybór fraszek, pieśni i trenów, J. Kochanowsk, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) PD55GH29
E - book - Zemsta, A. Fredro, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) TF28YW47
E - book -Makbet, W. Szekspir, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) ED22VC57
E - book -Moralność pani Dulskiej, G. Zapolska, z oprac.,( pakiet: epub, mobi, pdf) MF65HT77
E - book -Pan Tadeusz, A. Mickiewicz, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) SW65AW21
E - book -Wesele, St. Wyspiański, z oprac., ( pakiet: epub, mobi, pdf) KK46FU49

Moi drodzy - Co robić w domu? Oczywiście - czytać! Przypominam, że czytanie redukuje stres. Wystarczy 6 minut, aby go zredukować o 60%! Poza tym poprawia pamięć, inspiruje, rozwija wyobraźnie, poprawia koncentrację, poszerza słownictwo, stymuluje mózg – mole książkowe maja 2,5 raz mniejszą szansę na rozwój Alzheimera. Mimo, że biblioteki są zamknięte to książki wciąż są dostępne on-line. Wykorzystajmy ten czas! Poniżej przedstawiam wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków.

WolneLektury.pl

Całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Legimi

Legimi to usługa oferująca dostęp do tysięcy ebooków w ramach abonamentu, zarówno na smartfonach, jak i czytnikach. Z uwagi na zamknięcie szkół serwis przygotował 20 tytułów dedykowanych uczniom w różnym wieku. Każdy może wybrać jedną darmową książkę. Wystarczy wpisać na stronie Legimi kod czytamy, a następnie zarejestrować się w serwisie Legimi i pobrać aplikację. Po zalogowaniu w niej lektura znajdować się będzie na wirtualnej półce. Kod wykorzystać można do 31 marca, ale książka będzie przypisana do konta bez ograniczeń czasowych.

Empik Premium bezpłatnie na 60 dni

Empik przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a. Jak skorzystać z promocji? Na stronie https://www.empik.com/czas-w-domu podaj adres e-mail, na który zostanie przesłany kod.

Publio - darmowe ebooki

Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.