Kangur Matematyczny

21 marca 2024 Kangur Matematyczny

W dniu 21 marca 2024 r. odbył się etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny, w którym udział wzięli wszyscy chętni uczniowie klas od III do VII Szkoły Podstawowej. Konkurs miał miejsce w sali 204 i trwał regulaminowe 60 minut.  Uczestnicy mieli okazję rozwiązywać różnorodne zadania matematyczne w trzech kategoriach Maluch, Beniamin oraz Kadet, które sprawdzały ich umiejętności logicznego myślenia, rozumowania oraz kreatywności. Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe chińskie tangramy matematyczne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów , z naszej szkoły udział wzięło 19 osób. Trzymamy kciuki z za wysokie wyniki naszych młodych matematyków.