Ogólnopolska akcja "Żonkile"

22 kwietnia 2024 Ogólnopolska akcja

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Żonkile” zainicjowaną przez POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, a mającą na celu upamiętnienie wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Akcja ta nie tylko oddaje hołd ofiarom tragicznych wydarzeń tamtych dni, lecz także edukuje i buduje świadomość historyczną wśród młodego pokolenia. Prelekcje, które odbyły się na lekcjach historii, były nie tylko źródłem wiedzy, ale również stanowiły moment refleksji nad tragicznymi wydarzeniami z przeszłości. Symboliczne przypinanie papierowych żonkili stało się manifestacją pamięci i solidarności z ofiarami. Wolontariusze zaangażowani w akcję nie tylko podkreślali wagę pamięci historycznej, ale także wyrażali szacunek dla tych, którzy walczyli o godność i wolność, ryzykując własne życie. Działania podejmowane przez społeczność szkolną pokazują, że pamięć o tragicznych wydarzeniach z przeszłości jest ważna i aktualna, a solidarność i szacunek są fundamentalnymi wartościami, które należy pielęgnować każdego dnia.