Wycieczka edukacyjna do Poznania

15 kwietnia 2024 Wycieczka edukacyjna do Poznania

W piątek, 12 kwietnia uczniowie klasy 7 uczestniczyli w wyjeździe, który obejmował warsztaty chemiczne na Wydziale Chemii UAM, Niewidzialną Ulicę oraz Palmiarnię Poznańską.
Poranek rozpoczęliśmy na Wydziale Chemii, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z fascynującym światem reakcji chemicznych, które przeprowadzali sami pod okiem wykwalifikowanych prowadzących. Dzieci dosłownie zanurzyły się w świecie atomów, cząsteczek i związków chemicznych.
Po lekcji chemii udaliśmy się na Niewidzialną Ulicę. Uczestnicy mieli okazję poczuć się jak osoby niewidome, słabowidzące, gdy nastała absolutna ciemność i musieli poradzić sobie bez użycia wzroku, wchodząc w interakcje z otoczeniem. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda życie codzienne osób niewidomych, jakie metody i technologie wspomagają ich funkcjonowanie. Była to świetna okazja do refleksji nad własnymi zmysłami i sposobem spostrzegania świata.
Na zakończenie udaliśmy się do Palmiarni Poznańskiej, gdzie uczniowie mogli przenieść się do tropikalnej dżungli, otoczonej egzotycznymi roślinami i zwierzętami. Spacerując po malowniczych ścieżkach ogrodu, dzieci mogły poczuć atmosferę tropikalnego klimatu i bogactwa natury.
Wyjazd był pełen emocji, nauki i nowych doświadczeń.